Inglise keel väikelastele

Teie laps on kaheaastane ning juba lausunud oma esimesed sõnad. Nuud on kõige õigem aeg alustada inglise keele oppimist.

Õppetunnid väikeste lastega erinevad oluliselt täiskasvanute õppetundidest. Täiskasvanud on reeglina suunatud tulemuse saavutamisele, lastele aga meeldib tunnetusprotsess iseenesest. Lapsed armastavad ja tahavad õppida, neile on uksnes vaja luua keskkond, kus nende ümber on palju huvitavat.

Oma tundides me laulame, tantsime, meisterdame, liimime, joonistame, voolime ja isegi valmistame jõukohast söögipoolist. Tundides räägin ma ainult inglise keeles. Lastele ei pea tundmatuid sõnu selgitama, nad haaravad sõnade mõtte kontekstist, kasutades selleks kättesaadavaid meetodeid: nad katsuvad, kuulavad ja teinekord isegi maitsevad. Ka emad-isad aitavad lastel aru saada, millest õpetaja räägib.

Ruhmades õpivad edukalt koos nii eesti kui ka vene lapsed.

Oma kursuse aluseks votsin õppevahendi “Teddy’s Train”, mille Oxfordi ülikooli kirjastus on välja andnud spetsiaalselt varajases eelkoolieas laste jaoks ning millele ma ise lisan mangud ja lobusad ülesanded. Väikeste laste õpetamise isearasus seisneb nende võimes lahendada ülesannet viie minuti jooksul, ilma et nende tähelepanu hajuks, hoides nägemisvaljas kolme kuni nelja eset. Õppetunni pikkus on 45 minutit. Soovitav õppetundide arv on alates kahest tunnist nädalas.